649
ks

To’ak Chocolate
ECUADORIAN TASTING KIT
sada na degustaci čokolády

Skladem 1 ks

Přejete si, aby vaše domácí degustace měla styl? To’ak Chocolate si pro vás ke svým jedinečným napolitánkám připravili servírovací set, který vám doladí atmosféru k degustaci nejlepších čokolád na světě . Bude velmi snadné objevit celý čokoládový vesmír To’ak Chocolate. Čokoláda není součástí servírovací degustační sady.

649
536 Kč bez DPH
ks

PŮVOD ČOKOLÁDY

Ekvádor
Původ bobů
Ekvádor
Vyrobeno


Výrobce: To’ak Chocolate,

Složení


Servírovací degustační sada obsahuje:


1. Opakovaně použitelný servírovací „talíř“
2. Bambusová degustační pinzeta
3. 1 degustační průvodce a menu na párování


Vše najdete v krásné balení v na míru vyrobeném černém obálkovém návleku s logem To’ak Chocolate. Toto balení neobsahuje čokolády. Stačí si vybrat z naší nabídky, které z mini setů tabulek budete chtít ochutnat maximálně stylově.

Čokoláda není součástí sady.
 

Poznejte čokoládovnu

To’ak Chocolate

Tato výjimečná čokoládovna se zrodila v Ekvádoru v roce 2007. Založil ji Jerry Toth a společně se svou neziskovou organozací Third Millennium Alliance zde pomohl založit ekologickou rezervaci, kde najdete 560 hektarů tropického lesa. Právě zde začal s kultivací místních kakaovníků a ručně vyrábět čokolády ve svém malém bambusovém domku uprostřed pralesa.
To’ak Chocolate vyrábí své tabulky ze vzácné místní odrůdy kakaa Nacional, jehož historie sahá až do období 5.300 let př. n. l., do dob, kdy kakao bylo vůbec poprvé objeveno a ochutnáno. Na počátku 21. století se věřilo, že tato odrůda již úplně vymizela. V údolí Piedra de Plata, kde mají To’ak Chocolate svou přírodní rezervaci však byly nalezeny kakaovníky, u kterých testy DNA potvrdily, že jde o 100% čistou odrůdu Nacional. Toto kakao je označováno jako „Heirloom by the Heirloom Cacao Preservation Fund.“
A jak o sobě říkají sami To’ak Chocolate: „To’ak posláním je změnit světový pohled na hořkou čokoládu a povznést výrobu a chuť na stejně silný zážitek, jakými jsou sklenička archivního vína nebo kvalitní whisky.“

Všechny čokolády od To’ak Chocolate

 


Sud, který v sobě uchovává čokoládu po celou dobu procesu staření

Staření dodává čokoládě specifickou chuť. Záleží také na době staření. Různé chutě můžete poznat v degustačním setu.

Ekvádorské kakaové boby Nacional Arriba

Označení jednotlivých kakaovníků na plantáži