Návštěva prodejny Rococo Chocolates v Londýně

V létě  se Čokoláda.cz vydala do Londýna. Cílem naší cesty byla návštěva slavné britské rodinné čokoládovny – Rococo Chocolates.

Rococo Chocolates má sídlo v Londýně, zde se také nacházejí jediné  jejich tři pobočky. My jsme přijali pozvání do prodejny Motcomb Street nedaleko Hyde parku.

V obchůdku nás přivítala paní Beáta, museli jsme chvíli počkat na místa, neboť tu zrovna končila narozeninová oslava. Jak jsme se dozvěděli, na narozeninových oslavách pořádaných čokoládovnou nejde jen o dostatečný přísun čokolády, ale děti si odnášejí zážitky z výroby vlastních čokoládových tyčinek, pralinek nebo jiných čokoládových dobrot.

Usadili jsme se u malého stolečku, na kterém již ležely přichystané vzorky čokoládových pralinek a nalámaných tabulek čokolády. Z konvice jsme si nalili jasmínový čaj, který se hodí k degustaci čokolád pro svou schopnost neutralizovat chutě. Paní Beáta nám nejdříve krátce povídala o historii čokoládovny a její zakladatelky Chantal Coady.

Chantal Coady původně vystudovala textilní design, ale rozhodla se svůj život zasvětit čokoládě.  V roce 1983 otevřela na King‘s Road první obchod Rococo Chocolates. Nepřestala se ovšem věnovat designu, ale obě záliby spojila. Chantal je autorkou kompletního designu, který Rococo používá. Kromě toho také napsala několik knih o čokoládě.  

Za pár let se značka Rococo vypracovala mezi světově nejuznávanější výrobce čokolád a má již na kontě několik prestižních ocenění.

Chantal ráda experimentuje s netradičními příchutěmi, jako je růže, jasmín, fialka, máta nebo muškát. Ty dokonce pěstuje přímo na své marocké zahradě za obchodem v Motcomb street. Za obchodem jsme také mohli vidět dlaždice s barevnými vzory, které Chantal inspirovaly při tvorbě nového designu řady čokoládových tabulek Artisan bars.

Během vyprávění jsme ochutnali několik úžasných čokolád a pralinek, například s krystalky soli, s fialkami nebo růžovým olejem. Vzhledem k tomu, že po domácku vyráběné pralinky neobsahují žádné konzervační látky, mají velmi krátkou trvanlivost a není možné je do České republiky dovážet. Ovšem nabídka tabulkových čokolád je natolik zajímavá, že nás to nemusí příliš mrzet.

Celkově byla návštěva prodejny velmi příjemná, chápeme, že Londýnské obchody prosperují. Škoda, že jsme v obchodě nepotkali samotnou Chantal Coady, ale třeba budeme mít větší štěstí na podzimním veletrhu Salon du Chocolat v Paříži, kam už se moc těšíme:).

Ch. Coady v marocké zahradě, která ji inspirovala k některým čokoládovým příchutím

 

 

 

 

 

Máte-li dotazy, kontaktujte nás

Možnosti plateb: VISA Electron VISA MasterCard Maestro

Verified by VISA MasterCard SecureCode


© 2020, všechna práva vyhrazena cokolada.cz   |   Facebook  |  mapa stránek